×

Uyarı

JUser: :_load: 378 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

SEO Makale 09 Ağustos 2014

SEO Nedir

Seo kısaca diğer yazılarımızda belirttiğimiz gibi arama motorlarında verdiğiniz hizmete yönelik belirlediğiniz kelimeler ile arama yapan kullanıcıların web sitenize en hızlı şekilde ulaşması için yapılan çalışmalara denilmektedir. Seo kavramının İngilizce yazılımı Search Engine Optimization olarak adlandırılmaktadır. Yani Türkçe karşılığı arama motoru optimizasyonu denilmektedir. Arama motorlarına yönelik bir takım çalışmalar sonucunda anahtar kelime diye tabir ettiğimiz ve belirlediğiniz kelimeler üzerinden sadece arama motorlarına yönelik çalışmalar sonucunda bu kelimeler ile arama yapan kullanıcıların sizi bulması demektir.

Seo nedir? sorusunun özetle cevabı nedir derseniz; arama motorlarında varoluş diyebiliriz. Çünkü günümüzde arama motorlarının özellikle ülkemizde daha çok kullanımı yaygın olan Google gibi web sitelerin gücü oldukça fazladır. Bu web siteleri kullanan kişiler arama yaptıkları terimler ile ilk sıralarda olan siteler tıklar. Tıklanan bu siteler üzerinden aradıkları bilgi veya satın almak istedikleri ürünün satışını gerçekleştirir. Bu sayede ilk sıralarda olan web siteleri her zaman avantajlıdır. İlk sırada olan web siteleri hem müşteri hemde ürün satışı bakımından geniş bir kitleye sahip olan sitelerdir. Bu nedenle arama motorlarında ilk sıralarda olmak demek daha çok müşteri ve iş hacmi demektir. 

Bu çalışma sadece arama motorlarına yönelik bir çalışma dersek eksik demiş oluruz. Çünkü bu çalışmasın kapsadığı alanların başında her ne kadar arama motorları gelse de, özellikle sosyal medya sitelerinde, sıklıkla bilgi paylaşımın yapıldığı forum sitelerinde ve interaktif sözlük sitelerinde aynı şekilde web sitenizin tanıtımı ve reklamı yapılır. Bu sayede bu platformlar üzerinden trafik sağlanır. Tüm bunların yanında aynı zamanda web sitenizin alexa, pagerank ve backlink sayıları da artacağı için maddi değeri de artacaktır. 

Seo çalışması kurumsal olarak hizmet veren ve sektöründe rakip firmalardan her daim önde olmak isteyenlerin kesinlikle yaptırması gereken bir çalışmadır. Yaptığımız profesyonel seo çalışması ve sitenizin ücretsiz analizi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Read 1090 times
Last modified on 29 Ağustos 2016

Email Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
More in this category: Neden Seo »