×

Uyarı

JUser: :_load: 378 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

SEO Makale 14 Nisan 2016

Seo Cezaları

Arama motorlarını kullanmayanların sayısı hemen hemen yok denecek kadar azdır. Çünkü milyonlarca Web sitesi içinde aramak istediğiniz belge, ürün, bilgi veya her hangi bir şey üzerinde arama yaptığınızda arama motorları bizlere en uygun web siteleri sergiler. Bu sayede aramak istediğimiz bilgiye veya ürüne en kısa yoldan en hızlı şekilde ulaşmış olursunuz. Arama motorlarının bu kadar önemli olduğu bir zamanda bu aramalar içinde var olmak için yapılan Seo çalışmalarının da aynı kalitede olması gerekmektedir. Çünkü arama motorları için herkes bir kullanıcı ve arama yapan kişidir. Bu nedenle arama  motorları kullanıcılarına en doğal ve istenilen bilgiyi en kısa yoldan verebilen siteleri ön plana getirmektedir. Bu durumu istismar eden veya yanlış seo çalışmaları yapanların sayısı hayli fazladır. Çünkü arama motorlarında bir an önce ilk sıralarda çıkmak isteyenler özellikle saatler içinde binlerce link alımı sağlayan programlar ile bunu kısa sürede yapmaktadır. Aynı şekilde aşırı derece de aynı kelime tekrarı yapan ve sürekli aynı kelime üzerinden link alanlarda aynı şekilde ilk başlarda hızlı şekilde ön sıralarda gelmektedir.

 

seo cezaları

 

Tüm bu yapılan hataların ve arama motorlarına kandırmaya yönelik çalışmaların önüne geçmek için arama motorları çeşitli cezalar çıkarmaya başlamıştır. Bu cezalar genelde arama sıralamalarında en gerileri atma veya arama sonuçlarından hep çıkarma olduğu gibi bazen de siteye alınan linkleri silme gibi değişik cezalar şeklinde olmaktadır. Son zamanlarda özellikle 2016 güncellemeleri yanlış ve hatalı yapılan Seo çalışmaları ile program kullanarak link alımı yapanlara yönelik olmuştur. Özellikle Google bu konuda göz açtırmamaktadır. İlk başlarda olmasa da sonradan yapılan bu yanlış çalışmaları tespit etmekte ve sitenize çeşitli cezalar vermektedir. Bu cezalardan en büyüğü Google Sandbox cezasıdır. Bu cezayı almış olan bir site arama sonuçlarından süresi belirsiz şekilde çıkartılır. İsterseniz 1. sırada olun, bir sabah kalktığınızda sitenizin ilk sayfalarda olmadığını hatta sıralamalarda bile olmadığını görebilirsiniz. Bu cezayı almış olan bir site uzun bir süre bu filtrelemeden çıkamaz. Çıkması için en baştan titiz bir çalışma içine girmesi gerekir. Buda hem zahmetli hem de zaman alan bir çalışmadır.

 

Bu yüzden algoritmaları çok gelişmiş arama motorları tarafından ceza yememek ve hit sayınızın düşmemesi için en doğal Seo çalışmasını yapmanız gerekmektedir. Web sitelerinin sayılarının artması ve arama motorlarının güncellemelerini yanlış ve hatalı şekilde yapılan seo çalışmalarına cezalar verecek şekilde yaptığı için bu hizmeti profesyonel seo uzmanları tarafından almanız gerekir. Çünkü bu çalışma artık eskisi gibi kolay ve esnek değildir.

Read 867 times
Last modified on 29 Ağustos 2016

Email Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.