×

Uyarı

JUser: :_load: 378 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

Seo Cezaları

Arama motorlarını kullanmayanların sayısı hemen hemen yok denecek kadar azdır. Çünkü milyonlarca Web sitesi içinde aramak istediğiniz belge, ürün, bilgi veya her hangi bir şey üzerinde arama yaptığınızda arama motorları bizlere en uygun web siteleri sergiler. Bu sayede aramak istediğimiz bilgiye veya ürüne en kısa yoldan en hızlı şekilde ulaşmış olursunuz. Arama motorlarının bu kadar önemli olduğu bir zamanda bu aramalar içinde var olmak için yapılan Seo çalışmalarının da aynı kalitede olması gerekmektedir. Çünkü arama motorları için herkes bir kullanıcı ve arama yapan kişidir. Bu nedenle arama  motorları kullanıcılarına en doğal ve istenilen bilgiyi en kısa yoldan verebilen siteleri ön plana getirmektedir. Bu durumu istismar eden veya yanlış seo çalışmaları yapanların sayısı hayli fazladır. Çünkü arama motorlarında bir an önce ilk sıralarda çıkmak isteyenler özellikle saatler içinde binlerce link alımı sağlayan programlar ile bunu kısa sürede yapmaktadır. Aynı şekilde aşırı derece de aynı kelime tekrarı yapan ve sürekli aynı kelime üzerinden link alanlarda aynı şekilde ilk başlarda hızlı şekilde ön sıralarda gelmektedir.

 

seo cezaları

 

Tüm bu yapılan hataların ve arama motorlarına kandırmaya yönelik çalışmaların önüne geçmek için arama motorları çeşitli cezalar çıkarmaya başlamıştır. Bu cezalar genelde arama sıralamalarında en gerileri atma veya arama sonuçlarından hep çıkarma olduğu gibi bazen de siteye alınan linkleri silme gibi değişik cezalar şeklinde olmaktadır. Son zamanlarda özellikle 2016 güncellemeleri yanlış ve hatalı yapılan Seo çalışmaları ile program kullanarak link alımı yapanlara yönelik olmuştur. Özellikle Google bu konuda göz açtırmamaktadır. İlk başlarda olmasa da sonradan yapılan bu yanlış çalışmaları tespit etmekte ve sitenize çeşitli cezalar vermektedir. Bu cezalardan en büyüğü Google Sandbox cezasıdır. Bu cezayı almış olan bir site arama sonuçlarından süresi belirsiz şekilde çıkartılır. İsterseniz 1. sırada olun, bir sabah kalktığınızda sitenizin ilk sayfalarda olmadığını hatta sıralamalarda bile olmadığını görebilirsiniz. Bu cezayı almış olan bir site uzun bir süre bu filtrelemeden çıkamaz. Çıkması için en baştan titiz bir çalışma içine girmesi gerekir. Buda hem zahmetli hem de zaman alan bir çalışmadır.

 

Bu yüzden algoritmaları çok gelişmiş arama motorları tarafından ceza yememek ve hit sayınızın düşmemesi için en doğal Seo çalışmasını yapmanız gerekmektedir. Web sitelerinin sayılarının artması ve arama motorlarının güncellemelerini yanlış ve hatalı şekilde yapılan seo çalışmalarına cezalar verecek şekilde yaptığı için bu hizmeti profesyonel seo uzmanları tarafından almanız gerekir. Çünkü bu çalışma artık eskisi gibi kolay ve esnek değildir.

Tags

Seo Nasıl Yapılır

Seo çalışma işleyişi bakımında  özetle iki şekilde yapılmaktadır. Bunlardan birincisi site içi seo çalışması diğer ise site dışı seo çalışması şeklinde olmaktadır. Bu iki çalışma seo nun temek taşlarını oluşturmaktadır. Yapılan çalışma seo uzmanı kişiler tarafından ne kadar profesyonel ve iyi olursa web siteniz istenilen kelimeler ile en hızlı şekilde ilk sayfaya gelir. Öncellikle site içi seo nedir onunla başlayalım.

 

Site içi seo çalışması;

Bu çalışma ile direk web sitenizin kod kısmına ve meta tag dediğimiz title ( başlık ) , description ( açıklama ), keywords ( anahtar kelimeler ) gibi ayarlama ve düzenlemelerin yapıldığı çalışmadır. Bu şekilde yapılan site içi çalışmanın amacı web sitenize gelen arama motorlarına sitenize tanıtmak ve o şekilde indekslenmesini sağlamaktır. Örneğin otomotiv sektörü ile ilgili bir siteniz varsa Google sitenizin bu girdiğiniz meta taglar üzerinden otomotiv sektörü ile ilgili olduğunu anlayacak ve belirttiğiniz anahtar kelimeler üzerinden arama yapan kullanıcılara ilgili kategori üzerinden sonuç sıralamasında çıkaracaktır. Bu yüzden bu meta taglar içine girdiğiniz açıklamalar ve anahtar kelimeler çok önemlidir. Yaptığınız işten farklı bir anahtar kelime girmeniz veya açıklama kısmına verdiğiniz hizmetten farklı şekilde açıklama girmeniz arama motorlarının web sitenizi ilgili aramalarda göstermemesine nedenle olacaktır. Bu nedenle site içi Seo'nun amacı web sitenizi arama motorlarına tanıtmaktır. Ne kadar uygun kelime ve açıklama girerseniz o kadar sağlıklı tanıtmış olursunuz. Burada dikkat etmeniz gereken bir diğer şey ise gireceğiniz title, description ve keywords'lerin uzunluğudur. Aşırı derece anahtar kelime girer ve açıklama ile başlık kısmını çok uzun tutarsanız arama motorları tarafından sitenizin spam olarak algılanmasına neden olursunuz. Bu nedenle gireceğiniz kelimeleri çok iyi seçmeli ve aşırı kullanmaktan kaçınmalısınız.

 

seo nasıl yapılır

 

Site dışı seo çalışması;

Site dışı seo çalışması seo'nun olmazsa olmasıdır. Çünkü yükselmenizi sağlayan en büyük etken bu çalışmadır. Bu çalışmaya diğer bir adla site dışı backlink çalışması denilmektedir. Yani diğer sitelerden web sitenize link alımı çalışmasıdır. Buradan dikkat etmeniz gereken en önemli husus backlink alırken bu linkleri aldığınız sitelerin kalitesi ve sayısıdır. Backlink bir nevi diğer sitelerin size referans olmasıdır. Aldığınız linkler ne kadar PR değeri yüksek kaliteli siteler olursa arama motorları gözünde web sitenizin itibarını bir o kadar yüksek olur. Backlink'in kalitesi kadar sayısı'da çok önemlidir. Çünkü özellikle Google gibi arama motorlarının aşırı derece de  ve programlar üzerinden alınan linklere savaş açmıştır. Çünkü her zaman dediğimiz gibi arama motorları için önemli olan kullanıcıdır. Programlar ile aldığınız aşırı linkler web sitenizi anlık olarak yükseltecektir. Çünkü Google gibi arama motorları devamlılık istediği için sitenize aldığınız aşırı linkler durduğu zaman bunu anlayacak ve sitenizi banlayacaktır. Bu banlama bazen arama motorlarının sonuç sayfalarından tamamen kaldırma bazen ise çok geriler atma şeklinde olmaktadır. Bu neden ile aldığınız linkler doğal ve aşırıya kaçmadan en ideal şekilde alınmış olmalıdır. Bu konuda uzman seo firmaları veya kişiler tarafından destek alarak yapmalısınız. Çünkü dışarından link alımı çalışması amatör şekilde yapıldığı zaman sitenize zarar ve cezadan başka bir şey getirmez.

 

Yukarıda belirttiğimiz iki çalışma şeklinde sitenizin aramalarda yükselmesi için olması gereken çalışmalardır. Bu çalışmaları yapan kişi veya firmaların konusunda uzman olması web sitenizin ileride olası bir ceza almasının önüne geçecek ve arama sonuçlarında en hızlı şekilde yükselmenizi sağlayacaktır. 

 

Tags

Neden Seo

Neden SEO sorusunun cevabı için aslında Seo Nedir adlı makalemizde en iyi şekilde anlatılmıştır. Çünkü bu kavramın ne demek olduğunu bilindiği zaman yararları hakkında da bir o kadar bilgi sahibi olursunuz. Neden seo kavramını maddeler halinde şu şekilde sıralayabiliriz ;

 

* Seo yapılmış bir site arama motorlarında ilk sıralarda çıkacağı için müşteri sayınız artmış olur.

* Müşteri sayısındaki artış hali ile kar oranınıza bağlı olarak hesaplarınızda görülür derece de artışa neden olacaktır.

* Seo çalışması yapılan bir site sektörde rakipler tarafından fark edilerek takip edilen bir site haline gelecektir.

 

* Sektörünüzle ilgili fiyat belirlemesinde ve ürün seçiminde öncü site haline gelirsiniz.

 

* İlgili anahtar kelimeleriniz ile ilk sıralarda çıkacağınız için müşteriler ve kullanıcılar gözünde "kaliteli bir site olduğu" algısı oluşacağı için verdiğiniz hizmet ile ilgili müşterinin ön yargısı ortadan kalkacaktır.

* Siteniz her zaman aramalarda ilk sırada olacağı için oluşan göz aşinalığı ile kullanıcılar arama yapmadan direk web sitenizin ismini adres çubuğuna girerek size ulaşacaktır. Bu şekilde markalaşmış bir firma haline gelirsiniz.

* Sitenizin alexa, pagerank ve backlink sayıları gibi bir çok değerleri artacağı için maddi değeri de artacaktır.

 

 

neden seo

 

Özetle neden seo yaptırmanız gerektiğini yukarıda belirttiğimiz başlıca maddeler ile daha iyi anlayabilirsiniz. Her şekilde karınız olduğu için size dönüşü aynı şekilde avantajlı ve karlı olacaktır. Bu konuda sadece önemli olan bu çalışmayı yaptırırken dikkat etmeniz gereken bazı kurallara uymanızdır. Bu kuralların en önemlisi bu çalışmaları konusunda uzman kişi veya firmalar tarafından yaptırmanızdır. Aksi takdirde seo çalışmasının size karı olacağına zararı da olabileceğini unutmamanız gerekmektedir. Diğer yazılarımız da bu hizmeti alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini en ince ayrıntısına kadar anlattık. Detaylı bilgi almak için bizimle her türlü konuda iletişime geçebilirsiniz.

 

Tags
SEO

Seo

Seo hizmeti yapılan bir site arama motorları tarafından yapılan aramalar sonucunda ilgili anahtar kelimeler ile ilk sıralarda gösterilmeye başlar.

Tags
SEO

Kurumsal Seo Danışmanlığı

Kurumsal seo danışmanlığı hizmetimiz ile kurumsal firmalara tüm arama motoru çalışmalarının yanı sıra sosyal medya çalışmaları konusunda danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Tags
SEO

Google Adwords

Google reklamları olarak adlandırılan Google Adwords hizmeti için profesyonel ekibimiz ile en az maliyet ile en fazla tıklama çalışması yapıyoruz.

Tags
SEO

Sosyal Medya Çalışması

Kurumunuz ve firmanıza özel olarak yapacağımız sosyal medya çalışmaları ile sosyal medya siteleri üzerinden en kurumsal şekilde en fazla kişiye ulaşmanız için çalışmalar yapmaktayız. 

Tags
SEO

Web Tasarımı

Web siteniz sizin ilk intiba yarattığınız ve kurumsallaşmak adına ilk izlenimleri müşterileriniz ile kurduğunuz yerdir. Bu nenden web siteniz size özel profesyonel olarak tasarlanmış web sitesi olmasıdır.

Tags
SEO

Web Programlama

Verdiğiniz hizmete veya sunduğunuz projelere özel web sitenizde kullanılmak üzere web programlama hizmeti sağlıyoruz. Bu sayede web siteniz üzerinden kullanıcıların her türlü bilgiye ulaşması için özel portal ve paneller oluşturuyoruz.

Tags

SEO Nedir

Seo kısaca diğer yazılarımızda belirttiğimiz gibi arama motorlarında verdiğiniz hizmete yönelik belirlediğiniz kelimeler ile arama yapan kullanıcıların web sitenize en hızlı şekilde ulaşması için yapılan çalışmalara denilmektedir. Seo kavramının İngilizce yazılımı Search Engine Optimization olarak adlandırılmaktadır. Yani Türkçe karşılığı arama motoru optimizasyonu denilmektedir. Arama motorlarına yönelik bir takım çalışmalar sonucunda anahtar kelime diye tabir ettiğimiz ve belirlediğiniz kelimeler üzerinden sadece arama motorlarına yönelik çalışmalar sonucunda bu kelimeler ile arama yapan kullanıcıların sizi bulması demektir.

Seo nedir? sorusunun özetle cevabı nedir derseniz; arama motorlarında varoluş diyebiliriz. Çünkü günümüzde arama motorlarının özellikle ülkemizde daha çok kullanımı yaygın olan Google gibi web sitelerin gücü oldukça fazladır. Bu web siteleri kullanan kişiler arama yaptıkları terimler ile ilk sıralarda olan siteler tıklar. Tıklanan bu siteler üzerinden aradıkları bilgi veya satın almak istedikleri ürünün satışını gerçekleştirir. Bu sayede ilk sıralarda olan web siteleri her zaman avantajlıdır. İlk sırada olan web siteleri hem müşteri hemde ürün satışı bakımından geniş bir kitleye sahip olan sitelerdir. Bu nedenle arama motorlarında ilk sıralarda olmak demek daha çok müşteri ve iş hacmi demektir. 

Bu çalışma sadece arama motorlarına yönelik bir çalışma dersek eksik demiş oluruz. Çünkü bu çalışmasın kapsadığı alanların başında her ne kadar arama motorları gelse de, özellikle sosyal medya sitelerinde, sıklıkla bilgi paylaşımın yapıldığı forum sitelerinde ve interaktif sözlük sitelerinde aynı şekilde web sitenizin tanıtımı ve reklamı yapılır. Bu sayede bu platformlar üzerinden trafik sağlanır. Tüm bunların yanında aynı zamanda web sitenizin alexa, pagerank ve backlink sayıları da artacağı için maddi değeri de artacaktır. 

Seo çalışması kurumsal olarak hizmet veren ve sektöründe rakip firmalardan her daim önde olmak isteyenlerin kesinlikle yaptırması gereken bir çalışmadır. Yaptığımız profesyonel seo çalışması ve sitenizin ücretsiz analizi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tags